8 lietas, kam jābūt mājas aptieciņā saaukstēšanās gadījumā

Mēs esam sagatavojuši 8 lietas, kam jābūt mājas aptieciņā saaukstēšanās gadījumā, kas Tev būs pa rokai jau pie pirmajiem saaukstēšanās simptomiem.

Lai arī cenšamies darīt visu iespējamo, lai izvairītos no saslimšanas – lietojam vitamīnus, ejam svaigā gaisā, kustamies, ievērojam roku higiēnu, izvairamies no sabiedriskām vietām, kur apgrozās daudz cilvēku, lietojam sejas maskas, tomēr pilnīgi droši, ka nenoķersim kādu vīrusu, mēs nevaram būt.
Lai saslimšana mūs nepārsteigtu nesagatavotus, un slimiem nebūtu jāiet uz aptieku pēc palīdzības, vēlams sagatavot un mājās glabāt aptieciņu, kurā ir pirmās nepieciešamības lietas, lai ārstētu saaukstēšanos.

Kā zināms, visbiežāk saaukstēšanos izraisa vīrusi, kam netiek lietoti specifiski ārstēšanas līdzekļi, ja vien vīrusa infekcijai nav pievienojusies bakteriāla infekcija, līdz ar to, saaukstēšanās parasti tiek ārstēta simptomātiski, lai atvieglotu simptomus un uzlabotu pašsajūtu.



Kam tas ir jābūt aptieciņā?
 
  • Līdzeklis pret paaugtinātu temperatūru
Ieteicams turēt mājās paracetamola tabletes vai sīrupu (ja saslimis ir bērns). Jāatceras, ka temperatūru ar zālēm nav nepieciešams mazināt, ja tā nepārsniedz 38.5 °C.
Lielisks sviedrējošs līdzeklis temperatūras mazināšanai ir liepziedu un aveņu lapu tēja. Zāļu tējas var lietot arī tad, ja temperatūra ir nedaudz paaugstināta, tādējādi nodrošinot arī papildus šķidruma uzņemšanu, kas nepieciešams pie saaukstēšanās.
 
  • Līdzeklis pret sāpēm
Der gan paracetamols, gan ibuprofēns.
 
  • Līdzeklis pret kakla sāpēm
Slimības sākuma stadijā, kad kaklā ir kairinājuma, kņudēšanas sajūta, labi der aerosoli, kas satur smiltsērkšķu, kliņģerīšu, tējas koka eļļas kā arī sūkājamas tabletes ar islandes ķērpi.
Ja kakla sāpes pastiprinās, var izvēlēties stiprāku līdzekli, kas satur pretsāpju un pretiekaisuma aktīvās vielas, piemēram, strepsils, septabene vai decatilens.
 
  • Līdzekļi pret klepu
Klepus ārstēšanai līdzeklis ir jāizvēlas pēc klepus veida. Izšķir sausu, kairinošu klepu un mitru klepu ar krēpām.
Sākuma stadijā, kamēr klepus ir sauss, var lietot ārstniecības augus saturošu klepus sīrupu un zāļu tējas. Sīrupu un tēju sastāvā klepus mīkstināšanai derēs tādi augi kā mārsils, māllēpes, priežu pumpuri, pelašķi, islandes ķērpji.
Ja klepus ir dziļš, krēpas ir biezas, klepus mīkstināšanai un atkrēpošanas veicināšanai jāizvēlas stiprāki līdzekļi, kas satur tādas vielas kā acetilcisteīns (ACC) vai ambroksols.
Sausa, kairinoša klepus gadījumā, kad klepus ir lēkmjveidīgs un uzmācīgs, īslaicīgi var lietot pretklepus līdzekli, kas satur kodeīnu. To ir jāpārtrauc lietot, tiklīdz klepus kļūst mīkstāks un ar krēpām.
Jāatceras, ka jebkura klepus gadījumā obligāti ir jālieto pietiekami daudz šķidrums – līdz 8 glāzēm dienā, gan ūdens, gan tēju veidā.
 
  • Līdzeklis pret iesnām
Var izvēlēties gan ēteriskas eļļas, piemēram, piparmētras, eikaliptu, tējas koku saturošu dabīga sastāva deguna pilienus vai arī stiprāku iesnu gadījumā, dekongestantu ksilometazolīnu saturošus deguna pilienus vai aerosolus.
Jāatceras, ka stipros deguna aerosolus nedrīkst lietot ilgāk kā 5 dienas.
 
  • Zāles pret hroniskām saslimšanām (pēc nepieciešamības)
Jānodrošinās ar zālēm, ko lieto ikdienā hronisko saslimšanu ārstēšanai. Tas ir individuāli katram, kam ir hroniskas saslimšanas.
 
  • D vitamīna preparāts (pēc nepieciešamības)
Organisma spēcināšanai jālieto D vitamīna preparāts, ja tā līmenis ir pazemināts. Papildus var lietot cinku un selēnu saturošu uztura bagātinātāju, kas veicinās imunitātes spējas pretoties saslimšanai.
 
  • Ēteriskās eļļas saturošas ziedes
Ja nav paaugstināta ķermeņa temperatūra, papildus ārīgi var lietot ēteriskās eļļas saturošas ziedes ar sildošu darbību, kuras smērē uz kāju pēdām, ikriem, uz krūtīm un starp lāpstiņām.

Piemēram, Hustagil, Evijas ziedi utml. Bērniem ziede sākumā ir jāuzsmērē pavisam nelielā daudzumā un jāvēro, vai neparādās alerģiska reakcija, tikai tad to var uzsmērēt arī uz krūtīm un pēdiņām.

Rūpes par veselību ir svarīga dzīves daļa. Reizēm mēs nonākam situācijās, kurās varam palīdzēt sev paši un mājas aptieciņa nāk palīgā. Tāpēc iesakām to ierīkot, ja tādas vēl nav.

Kā arī vēlamies atgādināt, ka mājas aptieciņu uzglabāt vislabāk ir sausā un tumšā vietā. Nav ieteicams virtuvē, kur karstums, un vannas istabā, kur mitrums. Kā arī iesakām aptieciņu izvietot tur, kur nav viegli pieejams bērniem.

Un pievērs uzmanību pirms zāļu lietošanas, vai tām nav beidzies derīguma termiņš.

Pie mums Tu vari atrast visu nepieciešamo mājas aptieciņai, to Tu vari sakomplektēt pie mums uz vietas vai pasūtīt internetā www.maijaaptieka.lv.

Ja Tev ir jautājumi, droši sazinies ar mums!
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Apstiprināt visus Personalizēt Vairāk info